Gaziantep’te kurulu MUTLU MAKARNACILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş., İrmik ve Makarna Tesisleri ile 1972 yılından beri gelen deneyimleriyle üretim yapmaktadır. Daha iyi bir hizmet vermek ve dolayısıyla ülke ekonomisine katkıda bulunmak, istihdamı artırmak gayesi ile Başpınar’da 2. Organize Sanayi Bölgesi’nde 45.000.m2’lik bir arsa üzerine 1992 yılında hızlı bir yatırıma başlayarak dev bir entegre tesis inşa etmiştir Firmamız 2018 yılında 5. Organize Sanayi Bölgesinde 150.000 m2’lik ilave bir arsa daha alarak yatırımlarına devam etmektedir.

2019 itibari ile Makarna Fabrikalarımız toplamda 21.000.m2’lik alanda, irmik fabrikamız ise toplamda 16.000.m2’lik kapalı alanda faaliyetine devam etmektedir. Yeni tesislerimizde toplamda 13.000 m2 stok ve depolama alanımız ile yüklemelerimiz zamanında ve süratle yapılabilmektedir. Yatırımlarımız devam etmekte olup şu anda, kurulu kapasite günlük 1500 ton Buğday işleme ve 1200 ton Makarna üretimi ile Mutlu Makarna sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın da en büyük makarna üreticileri arasındadır. 2019 yılı sonunda günlük 2000 ton buğday işleme ve 1300 ton makarna üretimi kapasitesine ulaşmış olacaktır.

Üretimimiz olan makarna ve irmikler tamamen otomatik, el değmeden, entegre, modern üretim tesisimizde uzman ekiplerce üretilmektedir.
Mutlu Makarna, TSE güvencesi altında son sistem ve tam donanımlı laboratuarlarımızda uzman ekipler tarafından yapılan, üretim öncesi ve sonrası kalite kontroller ile gerek ihracatta gerekse iç piyasada yüksek kaliteli ürünler üreterek müşteri memnuniyetine gösterdiği hassasiyeti ortaya koymuştur. ISO 9001, ISO 22000, FSSC 22000, HELAL ve BRC belgelerimiz ile gıda güvenliğine, hijyen ve insan sağlığına verdiğimiz önemi göstermekteyiz.

Yüksek kalite ve teknolojiye sahip olan Mutlu Makarna birçok çeşidiyle Orta Doğu, Avrupa, Asya, Afrika ülkeleri ve Türki Cumhuriyetleriyle beraber 100’ün üzerinde ülkeye ihracat yapmaktadır. Türkiye’de 500 Büyük Sanayi Kuruluşuna girerek Globalleşen Dünya Ekonomisinde, yüksek kalitemiz, rekabetçi fiyatlarımız ve hızlı servisimizle yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda en iyi olma çabasıyla çalışmaktayız.

Yüksek kalite ve teknolojiye sahip olan Mutlu Makarna birçok çeşidiyle Orta Doğu, Avrupa, Asya, Afrika ülkeleri ve Türki Cumhuriyetleriyle beraber 80’nin üzerinde ülkeye ihracat yapmaktadır. Türkiye’de 500 Büyük Sanayi Kuruluşuna girerek Globalleşen Dünya Ekonomisinde, yüksek kalitemiz, rekabetçi fiyatlarımız ve hızlı servisimizle yurtiçi ve yurtdışı piyasalarda en iyi olma çabasıyla çalışmaktayız.

MİSYON

Ulusal ve uluslararası standartlar çerçevesinde, hijyen ve gıda güvenliğini dikkate alarak aynı zamanda çevreyi ve doğal denge hassasiyetini düşünerek, kaliteli ve müşteriyi memnun kılan ürünleri üretip Türkiye ve dış pazarda saygınlık ve güven kazanarak farklı yeniyi yaratmaktır.

VİZYON

Modern üretim sistemlerimiz ile nitelikli iş gücünü birleştirerek ürettiğimiz ürünler ile tüketicilerimizi, müşterilerimizi ve çalışanlarımızı her zaman memnun ve mutlu etmektir.

  • 2.Organize Sanayi Bölgesi Muammer Güler Bulvarı No: 44
    Başpınar / Gaziantep / TURKEY
  • +90 342 337 18 84 Pbx+90 342 337 18 88
  • info@mutlumakarna.com.tr
E-BÜLTENE KATILIN ! Mutlu makarna ilgili tüm yeniliklerden haberdar olun